siemiatyczeblizej.pl

Przewodnik turystyczny - Siemiatycze

Home Pałac Patrykozy

Pałac w Patrykozach to wiejska rezydencja wybudowana w latach 1832-1843 przykład XIX w. rzadkiego stylu neogotyckiego w Polsce. Zaprojektowany przez znanego na Podlasiu architekta Franciszka Jaszczołda na zamówienie generała wojsk polskich Teodora Szydłowskiego herbu Lubicz.

Pałac zróżnicowany architektonicznie z bogatą sztukaterią neogotycką i licznymi pinaklami, sterczynami, wieżyczkami, z basztą i 25 metrową wieżą.

 

Aktualnie pałac ma charakter użytkowo- muzealny. Można w nim podziwiać oryginalne sprzęty pałacowe, obrazy , barokowe rzeźby, figury z brązu, meble z epoki Biedermeiera , które wtapiają się w mury tego niezwykłego obiektu. Dbałość o detal w przywracaniu świetności pałacu zachwyca każdego zwiedzającego.

Wokół pałacu roztacza się romantyczny park w stylu angielskim oraz stawy wraz z traktem pałacowym i dwoma mostami.

Pałac, 08-311 Patrykozy-Kolonia

www.palacpatrykozy.pl

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. więcej

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Zamknij