siemiatyczeblizej.pl

Przewodnik turystyczny - Siemiatycze

Home Nowe ścieżki edukacyjno-poznawcze w Mielniku i odkrywkowa kopalnia kredy

 

Nowe ścieżki edukacyjno-poznawcze w Mielniku i odkrywkowa kopalnia kredy

Na terenie Zespołu Przyrodniczo – Krajobrazowego „Głogi” powstały cztery terenowe ścieżki o łącznej długości ponad 3,5 km o różnym stopniu trudności. Ścieżki są jednym z etapów realizacji projektu „Ochrona i promocja bioróżnorodności siedlisk kserotermicznych w Gminie Mielnik”.
Na trasach poszczególnych ścieżek ustawiono tablice,które informują o występujących na terenie „Głogów” roślinach chronionych. Umieszczono również elementy małej architektury, m.in. mostki nad głębokimi wąwozami oraz ławki wraz ze stołami. Na trudniejszych odcinkach, ścieżki zabezpieczone są linami jutowymi lub barierkami ochronnymi. Jedna z powstałych ścieżek dostosowana jest do poruszania się po niej osób niepełnosprawnych ruchowo oraz posiada ułatwienia dostępowe dla osób niewidomych.
Powstała ścieżka na Górę Rowską, oprócz standardowego podejścia,ułatwia wejście przede wszystkim osobom niepełnosprawnym. Szczyt wieńczy platforma widokowa z lunetą panoramiczną. Góra Rowska ma powierzchnię 2 ha i obejmuje największe (obok doliny dolnej Odry i dolnej Wisły) zgrupowanie muraw kserotermicznych w północnej Polsce.
Odkrywkowa kopalnia kredy jest jedną z ciekawszych atrakcji Mielnika. Cały jej teren jest najlepiej widoczny od strony ulicy Duboisa (Taras Widokowy).

tel. 85 65 65 861, 85 65 77 03
https://www.mielnik.com.pl/
https://www.facebook.com/gmina.mielnik

 

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. więcej

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Zamknij