siemiatyczeblizej.pl

Przewodnik turystyczny - Siemiatycze

Home Muzeum Ziemiaństwa w Dąbrowie Odział Muzeum Regionalnego w Siedlcach

 

Oddział Muzeum Regionalnego w Siedlcach
Muzeum Ziemiaństwa znajduje się w otoczeniu ponad 100-letnich drzew parku i sadu. Ekspozycja muzealna utrzymana jest w XIX wiecznej konwencji, prezentuje typowe wnętrza dworu ziemiańskiego takie jak: salon, pokój stołowy, sypialnia, kancelaria dworska, buduar pani domu i kuchnia. W parku obejrzeć można część gospodarczą. W sadzie zachowały się stare odmiany jabłoni, zaś w parku aleje: lipowa, dębowa i grabowa.
Jeśli Państwo pragną poczuć klimat ,,Nocy i dni’’ można wynająć we dworze pokoje gościnne i piwnice, bądź zorganizować sesję zdjęciową. Wędkarze mogą skorzystać z zarybionego stawu. W ofercie muzeum są lekcje muzealne, wystawy czasowe. Istnieje możliwość zakupów miodów z dworskiej pasieki i upominków a także zorganizowania ogniska, czy wynajęcia rowerów. W parku do dyspozycji gości jest wiata parkowa, która może pomieścić około 80 osób.

MAJ-LISTOPAD
Poniedziałek-nieczynne
Wtorek, środa, czwartek, piątek, sobota, niedziela: 10:00-16:00
Piątek 10:00-18:00 (wstęp bezpłatny)
GRUDZIEŃ KWIECIEŃ:
Od wtorku do soboty: 10:00-16:00
Piątek: wstęp bezpłatny
Niedziela: nieczynne
Cena biletów:
8 zł- normalny, 4 zł- ulgowy


Dąbrowa 133, 08-109 Przesmyki
Tel. 25 641 26 20
http://muzeumdabrowa.pl
https://www.facebook.com/Muzeum-Ziemia%C5%84stwa-w-D%C4%85browie-Oddzia%C5%82-Muzeum-Regionalnego-w-Siedlcach-159357057991418

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. więcej

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Zamknij