siemiatyczeblizej.pl

Przewodnik turystyczny - Siemiatycze

Home Muzeum Ziemi Czyżewskiej

W trosce o zachowanie pamięci naszych przodków i ważnych wydarzeń tego regionu zapraszamy Państwa do utworzonego przez Gminę Czyżew w 2014 r. Muzeum Ziemi Czyżewskiej. Tworzyliśmy je wspólnie z mieszkańcami, którzy dzielili się losami swoich bliskich i przekazywali cenne przedmioty z ich przeszłości. Serdecznie im dziękujemy. Pragniemy podkreślić, że tworzone ekspozycje nie są dokonane i zamknięte, a stanowią wyzwanie i jednocześnie zaproszenie do dalszego współtworzenia i uzupełniania naszej historii. Przed zaproszeniem Państwa w podróż po kolejnych ekspozycjach warto nadmienić, iż wybór miejsca utworzenia muzeum w dworcu kolejowym nie jest przypadkowy. Dzięki wybudowanej kolei warszawsko- petersburskiej nastąpił znaczący rozwój Czyżewa. Miejsce to było też świadkiem smutnych epizodów w dziejach Ziemi Czyżewskiej:  wywózek na Sybir oraz do obozów zagłady. Zapraszamy w podróż po Ziemi Czyżewskiej i odwiedzania kolejnych jej „przystanków”, które stanowią poszczególne sale: „Poczekalnia  – Kolej Warszawsko- Petersburska”, „Salonka carska”‚, „Ziemia Czyżewska- tradycje i historia”, „Sybir i Wagon- Pomnik” oraz „Czasy współczesne”.

Siedziba Muzeum Ziemi Czyżewskiej zaprasza serdecznie wszystkich podróżujących koleją. Dworzec pełni również funkcję czynnej poczekalni.

Godz. otwarcia:
pon.- czw. 7.30- 18.00
pt.- niedz. 10.00- 19.30

Muzeum Ziemi Czyżewskiej
ul. Kolejowa 13
18-220 Czyżew
tel. 690-896-919

www.facebook.com/Muzeum

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. więcej

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Zamknij